Tür: Korku Oyuncular: Josh Hutcherson, Elizabeth Lail, Kat Conner Sterling ve Piper Rubio ve Mary Stuart Masterson ve Matthew Lillard Yönetmen: Emma Tammi ile Yazar: Scott Cawthon, Emma Tammi, Seth Cuddeback Yapımcılar: Jason Blum, Scott Cawthon İdari yapımcılar: Bea Sequeira, Russell Binder, Marc Mostman, Christopher H. Warner

Özet: Dehşet veren korku oyunu fenomeni, Megan, Siyah Telefon ve Görünmez Adam’ın yapımcısı Blumhouse’un Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece’yi beyaz perdeye taşımasıyla kan dondurucu bir sinema olayına dönüşüyor.

Film, sorunlu bir güvenlik görevlisinin Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda çalışmaya başlamasını konu alıyor. İlk gece işinde Freddy’nin Pizza Dükkanı’ndaki gece vardiyasından sağ çıkmanın kolay olmayacağını anlar.

Filmin oyuncuları Josh Hutcherson (Ultraman, Açlık Oyunları serisi), Elizabeth Lail (You, Mack & Rita), Piper Rubio (Holly & Ivy, Unstable), Kat Conner Sterling (Meşhur Hayalet Ernest, 9-1-1) ve Mary Stuart Masterson (Blindspot, Kızarmış Yeşil Domatesler), Matthew Lillard (Good Girls, Çığlık).

Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece’nin yönetmeni Emma Tammi (The Wind, Blood Moon), yazarları Scott Cawthon, Emma Tammi ve Seth Cuddeback.

Filmin ikonik animatronik karakterlerini Jim Henson’s Creature Shop yaratacak.

Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece’nin yapımcıları Jason Blum ve Scott Cawthon. Filmin idari yapımcıları Bea Sequeira, Russell Binder, Marc Mostman ve Christopher H. Warner. Universal Pictures sunar bir Blumhouse yapımı, Striker Entertainment iş birliğiyle.

#FreddyninPizzaDükkanındaBeşGece