Ördeklerin Göçü

Film Hakkında

Tür: Animasyon Aksiyon Komedi Oyuncular: Kumail Nanjiani, Elizabeth Banks, Awkwafina, Keegan-Michael Key, David Mitchell, Carol Kane, Caspar Jennings, Tresi Gazal ve Danny DeVito Senaryo: Mike White Yönetmen: Benjamin Renner Yapımcı: Chris Meledandri

Özet:

Bu yılbaşı döneminde Minyonlar, Çılgın Hırsız, Şarkını Söyle ve Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı gibi gişe rekortmeni filmlerin yaratıcısı Illumination, benzersiz ve aksiyon yüklü yeni orijinal komedi Ördeklerin Göçü’nde sizleri komik, tüylü bir aile tatiliyle bilinmeyenin heyecanına davet ediyor.

Yeşilbaş ailesi biraz tekdüzedir. Baba Mack, ailesini güvende tutmak için New England göleti üzerinde sonsuza dek kanat çırpmaktan memnundur. Anne Page, bir şeyleri değiştirmek ve özellikle genç oğulları Dax ile yavru kızları Gwen’e tüm dünyayı göstermek ister. Göçmen bir ördek ailesinin uzak diyarların heyecanlı hikayeleriyle göletlerine inmesinden sonra Pam, Mack’i New York üzerinden tropikal Jamaika’ya gidecekleri bir aile yolculuğuna çıkmaya ikna eder.

Yeşilbaşlar kış için güneye doğru yol alırken sağlam planları kısa sürede ters gider. Deneyimleri; ufuklarını genişletmeleri, kendilerini yeni arkadaşlara açmaları ve düşündüklerinin çok ötesini başarmaları için ilham verirken kendileri ve birbirleri hakkında hayallerindekilerin çok ötesini öğrenmelerini sağlayacaktır.

Senaryosu White Lotus ile Hababam Rock’ın Emmy ödüllü yaratıcısı Mike White’a ait olan filmde en iyilerin yer aldığı bir komedi kadrosu rol alıyor. Başrolde Oscar® ve Emmy adayı Kumail Nanjiani (The Big Sick, Eternals), endişeli Yeşilbaş baba Mack rolünde, Emmy adayı Elizabeth Banks (Açlık Oyunları ve Mükemmel Uyum serileri), Yeşilbaşların cesur ve zeki annesi Pam rolünde.

Caspar Jennings, Yeşilbaşların özgüvenli ve tez canlı oğulları Dax’i ve Tresi Gazal, ilk uzun metrajlı filminde ailenin masum ve sevimli kızları Gwen’i oynuyor.

Altın Küre ödüllü Awkwafina (Shang-Chi ve On Halka Efsanesi), New York şehri güvercin sürüsünün kavgacı liderini, Oscar® adayı Carol Kane (Prenses Gelin), Yeşilbaşların yolculuklarında edindikleri ilk arkadaşları balıkçıl Erin’i, Emmy ödüllü Keegan-Michael Key (Süper Mario Kardeşler Filmi, Aslan Kral) Manhattan’daki bir restoranda kafese kapatılan, yuvasını özleyen Jamaikalı bir papağanı, BAFTA ödüllü David Mitchell (Peep Show) gizemli bir ördek çiftliğindeki yoga liderini seslendiriyor. Efsanevi Emmy ödüllü ve Oscar® adayı Danny DeVito (It’s Always Sunny in Philadelphia) Mack’in huysuz ve macera sevmeyen amcası Dan’i oynuyor.

Yönetmenliğini Ernest & Celestine ile The Big Bad Fox and Other Tales’ın Oscar® adayı yapımcısı Benjamin Renner’ın yaptığı Ördeklerin Göçü filmi, Illumination’ın övgüler alan geçmişindekilere hiç benzemeyen bir görsel şölen. Filmde yükseltilmiş dışavurumcu bir sanat ile Illumination’ın yıkıcı mizahı, özgün duygu dolu unutulmaz karakterleri ve neşeli film müziği yer alıyor.

Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri’nin yapımcısı olduğu Ördeklerin Göçü, korkularını yenmeyi, kendini dünyaya ve fırsatlara açmayı konu alıyor. Filmin ortak yönetmeni Guylo Homsy (Şarkını Söyle ve Şarkını Söyle 2 filmlerinin planlama sorumlusu ve görüntü yönetmeni), editörü Christian Gazal (Neşeli Ayaklar, Tavşan Peter), yapım tasarımcısı Colin Stimpson (Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2).

19/01/2024