Sessiz Bir Yer: Birinci Gün

Film Hakkında

Sessiz Bir Yer: Birinci Gün’de New York Şehri’ni ses duyarak avlanan ve acımasızca öldüren ölümcül, bilinmeyen bir düşman sarmış durumda. Popüler serinin üçüncü filmi geçmişte yaşanan olayları anlatıyor ve Abbott ailesinin kırsaldaki evinden ayrılıp göktaşlarının gökyüzünden düştüğü ve insanların bir daha görülmemek üzere vahşi canavarlar tarafından kaçırılmaya başladığı günü konu alıyor.

Oscar ödüllü Lupita Nyong’o’nun oynadığı Samira doğduğu şehre döndüğünde tek isteği en sevdiği pizzacıdan bir dilim pizza yemek. Bunun yerine dünyadaki son günü olabilecek bir kâbusta kendini kapana kısılmış buluyor. Bir yabancı olan Eric (Joseph Quinn) ve kedisi Frodo ile yanan binaların, su basmış metroların ve ezilmiş arabaların yanından geçip tehlikenin her köşede kol gezdiği yeni, sessiz bir dünyada yola çıkıyorlar.

Michael Sarnoski (Pig) tarafından yönetilen ve beyazperdeye uyarlanan Sessiz Bir Yer: Birinci Gün, bir gerilim filmi. Aksiyon sahneleriyle gişe rekorları kıran serinin mirasını şereflendiriyor ve seyirciye dünyanın sessizleştiği günde neler olduğunu anlatıyor.

28/06/2024