Merhamet Hikayeleri

Film Hakkında

Dünya Sineması’nın son dönem altın yönetmenlerinden Yorgos Lanthimos’un, Emma Stone ile üçüncü işbirliği olan son filmi ‘Merhamet Hikayeleri’nden yeni fragman paylaşıldı. Dünya prömiyerini 77’nci Cannes Film Festivali’nde yapan ve festivalde Jesse Plemons’a ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında ödül kazandıran film, 5 Temmuz’dan itibaren sinemalarda vizyona girecek. ‘Merhamet Hikayeleri’, kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan ve seçeneği olmayan bir adamın hikayesini beyazperdeye taşıyor.

 

Ödüllü yönetmen Yorgos Lanthimos’un son filmi ‘Merhamet Hikayeleri’nin sinemaseverlerle buluşmasına bir aydan az bir süre kaldı. Yeni fragmanı yayınlanan ve başrollerini Oscar ödüllü Emma Stone ile Oscar adaylıklarına sahip Jesse Plemons ve Willem Dafoe’nin paylaştığı filmde başarılı oyunculara Margaret Qualley, Oscar adayı Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer eşlik ediyor. Plemons’a, dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü kazandıran yapım, uluslararası eleştirmenler tarafından Lanthimos’un ilk dönem filmlerine benzerliğiyle tam not aldı.

 

Searchlight Pictures imzalı film, kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan, seçeneği olmayan bir adamın hikayesini, üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen bir anlatım üslubuyla paylaşıyor. ‘Merhamet Hikayeleri’ndedenizde kaybolan eşinin geri döndüğünü ancak farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memuru ve kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya çalışan kararlı bir kadının dünyasına seyirciler davet ediliyor.

 

Senaryosunu Lanthimos’la birlikte Efthimis Filippou’nun kaleme aldığı, özellikle yönetmenin sinemasını sevenlere yeniden sürükleyici bir seyir deneyimi yaşatacak ‘Merhamet Hikayeleri’, 5 Temmuz’dan itibaren sinemalarda izlenebilir.

05/07/2024